Küçülen Kağıtla Anahtarlık Nasıl Yapılır?

Küçülen Kağıt ile Anahtarlık Nasıl Yapılır? Yorumla

Öncelikle yapacağınız desenleri belirleyin. Desenleri bir kağıda çizebilir veya bilgisayardan çıktı alabilirsiniz. Desenlerinizin nihai halinin yedi katı büyüklükte olması gerektiğini unutmayın. Burada kalem boyaları kullanacağız. Çıkardığınız desenleri küçülen kağıdın altına koyarak kopyalayabilir veya bakarak çizim yapabilirsiniz. 2 adet küçük, 1 adet daha büyük çalışma yapabilirsiniz. Çizimlerinizi küçüken kağıdın buzlu kısmına yapacaksınız. Çizimler bittiğinde boyayın ve dilerseniz dış çizgileri asetat kalemi veya marker ile belirginleştirin. Marker kullanmazsanız da siyah boya kalemi ile dış hatların üzerinden geçin.

7 Kat Küçülen Kağıt ile Anahtarlık Nasıl Yapılır?

Çizim işi bittikten sonra desenlerinizin 3-4 mm dışından şablonlarınızı kesin. Fırınınızı önceden 170 dereceye ısıtın. Fırınınız turbo fanlı ise fanları çalıştırmayın. İçerinin 170 derecede ve homojen ısı dağılımında olduğundan emin olduğunuzda kestiğiniz şablonları ızgara tablasının üzerine folyo koyarak yerleştirin.

Boyadığınız tabakalar kendiliğinden kıvrılacak ve büzülecektir. Kendiliğinden düzleştikten sonra fırından çıkarın ve hemen kitap arasına veya iki düz isim arasına yerleştirerek soğumasını sağlayın. Soğuduktan sonra uygun bir yerinden düzgünce delik açarak anahtarlık aparatını takın. Dilerseniz arka kısmına mıknatıs yapıştırarak buzdolabı magneti olarak da kullanabilirsiniz.

blank
blank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir