Rölyef Tablo Nasıl Yapılır?

Rölyef Tablo Nasıl Yapılır? Yorumla

Bu ayki hobi-sanat aktivitemizde isterseniz kendi tasarımlarınızı, isterseniz de desen kütüphanemizden indirerek çıktı aldığınız desenleri çalışabilirsiniz.  Desen kütüphanemizin linki aşağıdadır:

https://kalizza.com/yetenekli-kutu-eylul-desenleri

Bu adresten indireceğiniz desenleri A4 kağıda çıktı alabilirsiniz. Desenlerin bazıları dikdörtgen kompozit plaka için, bazıları da yuvarlak kompozit plaka için uygundur.

Desen seçerken öncelikli olarak aşırı detay içermeyen desenleri seçmeyi düşünün.

Deseni kompozitin serine koyup kurşun kalemle hafif bastırarak kompozit üzerine iz çıkmasını sağlayın. Sonra iz çıkan yerleri kurşun kalemle çizerek deseni oluşturun. Bunu araya karbon kağıdı koyarak da yapabilirsiniz. Dilerseniz yukarıda da belirttiğimiz gibi tamamen kendi çiziminizi de yapabilirsiniz.

Daha sonra boyutlu boya ile çizgilerin üzerini doldurun. Boyutlu boyayı direkt kutusuyla sıkarak çizgileri takip edebilirsiniz.

Sonrasında rölyef pastaları nasıl yerleştireceğinizi düşünün. Yerleşim tasarımınıza göre rölyef pastaları plastik bıçakları spatül gibi kullanarak yüzeye yapıştırın.  Malzeme yoğunluğunu farklı farklı yaparak, elinizle veya bıçaklarla şekilleri sıkılaştırarak veya yayarak farklı yükseklikler ve çukurluklar oluşturabilirsiniz. dilerseniz de desendeki bölümlerin tamamını yakın yüksekliklerde çalışabilirsiniz. Her şey tamamen hayal gücünüze ve isteklerinize bağlı.

Large kutularda yer alan klasik beyaz rölyef pastayı sade veya diğer renkli rölyeflerle karıştırarak kullanabilirsiniz.

İşte bu kadar! Ellerinize sağlık! Kabartma tablolarınızı evinizin duvarlarında ve iş yerinizde gururla ve neşeyle sergileyebilirsiniz.

Rölyef tablo yapımını kısa video şeklinde instagram yeteneklikutu sayfamızdan ve uzun video şeklinde YouTube kalizza kanalımızdan inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir