kalizza Manifestosu

Manevi olanları hariç tuttuğumuzda, en değerli varlığımız zamandır. Bu kadar değerli olmasına rağmen zaman üzerindeki kontrol kabiliyetimiz oldukça sınırlıdır. Zamanı geriye saramayız, ileri alamayız.

O halde, kaliteli zaman geçirmeli.

kalizza.com olarak dostlarımızın kaliteli zaman geçirmesi için elimizden geleni yapacağız.

Bu amaçla, insana hiçbir şey katmayan aktivitelerin yerine iyi kitaplar okumayı, farklı hobiler edinmeyi, yeni deneyimler yaşamayı, öğrenmeyi, dinlenmeyi, keyif almayı, gelişmeyi ve paylaşmayı teşvik edeceğiz.

Boş zaman kavramının, faydasız işlerin, negatif etki eden kişi ve faaliyetlerin, olumsuz duyguların, boş yere yoranların, sizi geriye götüren her şeyin üzerine birer çizik atacağız.

Bunların yerine dolu dolu zamanları, faydalı işleri, pozitif insanlar ve faaliyetleri, olumlu duyguları, tatlı yorgunlukları, sizi ileriye götüren şeyleri hep beraber koyacağız.

Kaliteli Zaman Dükkanı’nı kurarken motivasyonumuz asla maddi şeyler olmadı, olmayacak da. Amacımız hayattan keyif alan, başkalarına keyif veren, faydalı, verimli, donanımlı, çok yönlü, dayanışma duygusu gelişmiş, mutlulukla üreten bireylerden müteşekkil bir topluluk oluşturmaktır.

Biz bildiklerimizi ve sahip olduklarımızı insanlığa borçluyuz. Hayattan aldığımızı hayata geri vermek için de kazancımızın %10’unu topluma ve doğaya geri vermeyi taahhüt ediyoruz. Her yıl belirleyeceğimiz tema dahilinde bu geri verişi gerçekleştireceğiz. Bu yıl okuma çağındaki öksüz ve yetim çocuklarımıza el uzatacağız. Tabii ki hep beraber…

Kaliteli zaman, kaliteli insan üretir. Kaliteli insanlarsa daima iyilik, güzellik üretir.